Gry planszowe alternatywą dla agresywnych gier komputerowych.

 

21 kwietnia 2009 r. w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego zrobiło się gwarno i wesoło za sprawą dzieci uczęszczających do jarosławskich przedszkoli, które już po raz trzeci spotkały się na Turnieju Gier Planszowych Przedszkolaków o Puchar Prezesa ZNP.

Rozgrywki przebiegały w atmosferze  zdrowej rywalizacji. Przestrzegając określonych zasad i reguł obowiązujących podczas gry w „Chińczyka”, „Warcaby”, „Pchełki” oraz „Szachy” przedszkolaki walczyły  o ufundowane przez  Prezesa ZNP pana Andrzeja Mamaka puchary, medale oraz dyplomy. W Turnieju wzięło udział 47 dzieci.

W grze „ Chińczyk” pierwsze miejsce zdobył Walczak Damian z Miejskiego Przedszkola nr 1. W grze  „Warcaby” najlepszym graczem okazała się  Aleksandra Jucha z Miejskiego Przedszkola nr 10. Najwięcej punktów w grze  „Pchełki”  zdobył Bihajło Marcin  z Miejskiego Przedszkola nr 9. W grze  „Szachy” niepokonanym okazał się Jakub Leja z Miejskiego Przedszkola nr 8. Wszystkie dzieci biorące udział w rozgrywkach otrzymały pamiątkowe medale a zwycięzcy dodatkowo puchary dla swoich placówek.

 Spotkanie w siedzibie Związku było też okazją do zakończenia akcji artystyczno – literackiej rozwijającej zdolności twórcze dzieci  oraz promującej piękno języka ojczystego pod hasłem „Kto mi dał skrzydła”

Dzieci recytowały wiersze najwybitniejszych polskich poetów, ,,łamały’’ języki przy trudnych zdaniach, wcielały się w literackie postacie.  Były brawa, słodka niespodzianka oraz statuetki , medale i nagrody.